Kaliteli Bir Keçeli Ragle Neden Önemlidir?

Kaliteli Bir Keçeli Ragle Neden Önemlidir?

Keçeli ragle ve diğer ragle çeşitleri belli bir iş için üretilmiştir; Folyonun hava kabarcıklarını alarak düzgün biçimde folyo kaplama. Dolayısıyla sahip olduğu özellikler açısından çeşitli farklara sahiptir.

Eğer folyo veya araç kaplamanın basit bir iş olduğunu düşünüyorsanız bu aparatların önemini anlamak zor olacaktır. Zira düz bir cama folyo yapıştırırken dahi folyoda hava kabarcığı kalması mümkün, dolayısıyla bir aparat şart, peki bu yardımcı aparat nasıl olmalı?

Öncelikle burada önemli olan folyo ve folyonun en düzgün şekilde kaplanması, folyo kaplama ile makalemizi buradan okuyabilirsiniz. Bu konuda bize yardımcı olacak el aracının bu nihai sürece hizmet etmesi gerekir.

Özetle olması gereken özellikler:

  • Folyoyu koruması
  • Hava kabarcıklarını gidermesi
  • Fonksiyonel olması

Ragle Folyoyu Nasıl Korur?

Piyasada görülen bazı ürünlerde kullanılan plastik hammaddesi ikinci veya üçüncü sınıf malzemeden üretildiği için ürünün içinde çok sayıda yabancı sert cisimler vardır, siz aparatı folyoya temas ettirdiğinizde folyo üzerinde kılcal çizikler oluşma ihtimali yüksektir, buna özellikle mat folyolarda daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

Bu nedenle plastik ragle seçimi yaparken kullandığınız folyonun çizilme ihtimalini göz önünde tutmak gereklidir. Ucuz malzeme kullanımı folyo uygulamalarında her zaman pahalıya mal olmuştur. 

Ragle Performansı

Folyo uygulamasında dikkat edilmesi gereken diğer husus kullandığınız aparatın performansıdır. Hava kabarcıklarını en az enerji ve yüksek verimlilik ile gidermesi için yüzeye eşit basınç uygulaması gerekir. Dolayısıyla plastik cam filmi aparatının yüzeye temas eden kenarları düz ve pürüzsüz olmalıdır.

Orta balans noktası bu basınç dengesini sağlar, aparatın daha performanslı şekilde folyo üstündeki hava kabarcıklarını giderdiğini görürsünüz.

Keçe Kalitesi

Plastik ham maddesinin yanında kaliteli bir keçe kullanımı uygulamanın akıcılığı ve fonksiyonelliğini arttırmaktadır. Hızlı, pratik bir folyo uygulama için her şartta kusursuz iş gören keçeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Islak folyo uygulamada aniden dağılan, şişen keçeler uzun ömürlü olamaz, eğer dayanıklı bir ragle istiyorsanız bu özelliklere dikkat etmelisiniz.

Keçenin kalitesini anlayabileceğiniz 3 özellik şunlardır;

  • Islak zeminlerde kullanılabilme
  • Aşınma süresinin uzun olması
  • Dokusunun hassas olması

Yaptığınız işin çeşidine göre bu özelliklerin önemi daha da ön plana çıkmaktadır. Örneğin cama küçük reklam folyosu yapıştırıyorsanız suya dayanıklı olması önemli değildir, ancak lüks bir araç kaplıyorsanız raglenin hassas dokuya sahip olması mühimdir.

Tavsiye olarak tercihinize göre ragle çeşitlerini maddeler halinde düzenledik.

Yorum bırakın