Dijital Baskı Makineniz Sürekli Kesinti Yapıyorsa Bunlara Dikkat Edin!

Dijital Baskı Makinesi Kesinti Problemi

Baskı sırasında sürekli kesinti problemi yaşıyorsanız dikkat etmeniz gereken 4 madde.


Baskı Kafası

Dijital baskı makinesi kullananların en sık karşılaştığı kesinti problemi baskı kafasından kaynaklanmaktadır. Nozzle’lar statik elektriklenme ile tıkanmış olabilir. Hortumlardaki boyaları boşalttıktan sonra bir miktar solventi microfiber beze döküp baskı kafasını yavaşça silin. Genellikle sorun çözülecektir. 

Boya

Eğer dijital baskı makinenizin baskı kafasını silmenize rağmen sorun geçmediyse ve sürekli devam ediyorsa yanlış boya kullanıyor olabilirsiniz. Kullandığınız boya baskı kafalarınızı kesiyor olabilir, farklı bir boya deneyin, eğer kesme yapmıyorsa sorun boyadır. 

Filtre

Makinenizdeki filtreler aslında işlevini yitirmiş ve içindeki malzemeler kafaları tıkamış olabilir. Bu durumda yapılması gereken filtrenin değişimi olacaktır. Normal şartlarda 3 ayda 1 defa filtre değiştirmek yeterlidir. Bir sorun yaşadığınızda bunu da dikkate almakta fayda var.

Elektronik Aksam

Baskı sırasında devamlı kesinti varsa ve uzun süre bu şekilde gidiyorsa baskı makinenizin elektronik aksamında problem meydana gelmiş olabilir. Mekanik olarak ömrünü tamamlayan kafalara müdahale etmek imkansızdır, sadece iyi bakım ile ömrü uzatılabilir. Bu durumda dijital baskı makinesinin baskı kafasının değişmesinden başka seçenek yoktur. Ne olursa olsun, makinede bilmediğiniz bir sorun meydana geldiğinde baskı makinesi servisini çağırmak en doğrusu olacaktır. Dijital baskı makinesi basit mekanik bir alet değildir.Facebook adresimizi ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Dijital Baskı Makineniz Sürekli Kesinti Yapıyorsa Bunlara Dikkat Edin!”

  1. rolant vs 640 baskes sahibiyim siyahtan griye baskı yaptıgımda kırmızı renk atıyor birde baskı esnasında cok az toz seklinde baskı olmayan yerlere atıyor nuzurlar da sıkıntı yok neden yapıyordur test aldıgımda sıkıntı yok

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir