Kloroform Nerede Satılır?

Kloroform Nerede Satılır?

Pleksiglas Yapıştırıcı diğer adıyla kloroform nerede satılır? Açık hava reklam sektöründe sıkça kullanılsa da ne işe yaradığını bilmeyen birçok kişi var. Eğer bu tip ürünlerin nerede satıldığını bilmiyorsanız yardım almanız da çok olası olmuyor.

Kloroform, günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan kimyevi bir maddedir. Renksizdir ve kendine özgü kokusu vardır. Uyuşturucu  etkisinin olmasının insan vücudu için öldürücü etkileri olabilmektedir. Kloroform, genel olarak reklam atölyelerinde pleksi yapıştırmak için kullanılsa da tıp, tarım, bilim alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. İyi bir çözücü olmakla beraber hızlı uçucu özelliğe sahiptir. Halk arasında eter olarak bilinir.

Pleksi Yapıştırıcı

Reklam sektöründe pleksi tabakalarla çalışan atölyeler veya hobi malzemeleri ile uğraşan serbest çalışanlar için kloroform iyi bir yardımcı araç olarak kullanılır. Pleksi yapıştırmak için kloroformun tercih edilmesinin sebebi kloroformun kimyasında gizlidir. Çözücü özelliği ile yapıştırmak yerine pleksi tabakalarının arasında eriyerek iki parçanın birbirine yapışmasını sağlar. Bu özelliği ile hızlı yapıştırıcılardan ayrılır.

Pleksi nasıl yapıştırılır makalemizi okumak için: https://www.okcreklam.com/2018/12/11/pleksi-nasil-yapistirilir/

Pleksi ile çalışan işletmeler için pleksi yapıştırmak önemli bir süreçtir, zira yapıştırmanın kalitesi ile orantılı olarak ortaya çıkan iş o ölçüde iyi olacaktır. Sağlam yapıştırılmamış pleksi tabakalarında zamanla kopmalar, çatlamalar, ayrılmalar meydana gelebilir, özellikle ölçüler büyüdükçe bu durum daha olasıdır.

Bununla beraber, eğer yapılan işte estetik bir amaç dikkate alınıyorsa, ortaya konulan hizmetin kusursuz olması gerekmektedir. Renk farklılıkları, koyulaşma, bulanıklık, lekeler müşteri tarafından kabul edilemez bir durumdur. Bunu önlemek için lazer yöntemiyle kesilmiş pleksiglas ve kaliteli bir pleksi yapıştırıcı kullanmalısınız.

Pleksi Yapıştırıcı Nerede Bulunur?

Açık hava reklam ve tabela sektörü için üretilen kloroformlarda piyasada birkaç farklı marka bulabilmeniz mümkündür. OKC Reklam Malzemeleri olarak en yaygın tüketilen Merken markasını tercih etmenizi öneririz. Tutunma ve şeffaflık olarak akrilik pleksilerde en iyi sonucu almanızı sağlar.

Düşük ve yüksek viskoziteye sahip iki farklı ürün  çeşidi bulmanız mümkündür;

İnce kıvamlı kloroform genellikle tercih edilen, performansından memnun kalınan çeşittir.

Akmazlık derecesi yüksek, yoğun kıvamlı kalın kloroform ise sağlam tutunma istenen çalışmalar için tercih edilir. Örneğin akvaryum yapıştırma vb işlerde kullanılır.

Bu özet bilgiler ışığında ihtiyacınıza en uygun kloroforma sahip olmak ve daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçiniz. Geniş distribütörlük ağımızla hızlı şekilde ürünlerimize sahip olabilirsiniz.

www.okcreklam.com/iletisim

6 thoughts on “Kloroform Nerede Satılır?”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir